Čer 302013

Noční soutěž mladých hasičů 14.6.2013

V pátek 14.6. pořádal náš sbor noční soutěž mladých hasičů v areálu fotbalového klubu Hýskov. Vzhledem k tomu, že pro nás byla tato soutěž novinka, určili jsme maximální počet družstev 8 z každé kategorie(mladší a starší žáci). Presence družstev byla od 20.00 – 21.00 hodin a začátek soutěže ve 21.15 hodin. Zúčastnilo se celkem 8 družstev starších žáků a 5 družstev mladších. Soutěž probíhala v disciplíně požární útok- pouze 1 pokus. Průběh disciplíny shodný s požárním útokem při hře Plamen. Změna byla pouze u terčů. Po zasažení terče a jeho rozsvícení musel ještě soutěžící uhasit hořící cíl. Doba hašení ohně již neměla vliv na výsledný čas. Nejdříve startovali mladší a poté starší žáci. Zhruba kolem půlnoci bylo vyhlášení a předání cen. Obě kategorie ovládli hasiči ze Sloupu. Všechna družstva měla možnost přespat ve stanech. Ráno pro ně byla připravena snídaně.

Touto cestou bychom rádi poděkovali sponzorům této akce:

Hýskovská zmrzlina – Jan Blahovec

Cukrárna mima – Marta Blahovcová

Hasičská vzájemná pojišťovna

Obecní úřad Hýskov

Peugeot Domanský

Poděkování patří i fotbalovému klubu FK Hýskov za propůjčení zázemí.

Výsledková listina:

Malé Přílepy 38,98

8.

Hýskov,,B“ 1:06,29

Na závěr bych rád připojil k tomuto článku pohled našeho sponzora, jak on viděl tuto soutěž.

Společnost Domanský se stala partnerem jedinečné   soutěže mladých DOBROVOLNÝCH hasičů, kterou pořádalo SDH Hýskov. Bylo   neuvěřitelné sledovat výkony a zápal těchto dětí. Soutěž byla rozdělena do   dvou věkových kategorií mladších a starších žáků. Nejmladšímu hasiči bylo   pouhých 4,5 roku a věřte, že bojoval jak dospělý hasič. Jsme hrdi na to, že   můžeme podporovat tuto jedinečnou aktivitu dobrovolných hasičů, protože za 10   – 15 let tito mladí hasiči budou ti, kteří, tak jako jejich starší kolegové,   instruktoři a vedoucí, budou právě ti první, které uvidíme při záchranných   operacích při živelných pohromách, první budou u požáru ve svých obcích,   první vám budou pytlovat písek a zachraňovat majetek a životy při povodních,   první budou u blízké havárie vozu, … Prostě první jsou právě tam, kdy   potřebujeme pomoc a kde nám jde o život nebo je ohrožen náš majetek. Važme si   těchto mladých i velkých hrdinů. Soutěž v obou kategoriích ovládl Sbor   dobrovolných hasičů SDH Sloup, ale pro mě byl vítězem každý, kdo se této   soutěže účastnil. V rámci soutěže měli účastnici možnost shlédnout i horkou   novinku automobilky Peugeot nový crossover Peugeot 2008.
                                                                                                                    Václav Štefl