Čer 302013
 

Noční soutěž mladých hasičů 14.6.2013

V pátek 14.6. pořádal náš sbor noční soutěž mladých hasičů v areálu fotbalového klubu Hýskov. Vzhledem k tomu, že pro nás byla tato soutěž novinka, určili jsme maximální počet družstev 8 z každé kategorie(mladší a starší žáci). Presence družstev byla od 20.00 – 21.00 hodin a začátek soutěže ve 21.15 hodin. Zúčastnilo se celkem 8 družstev starších žáků a 5 družstev mladších. Soutěž probíhala v disciplíně požární útok- pouze 1 pokus. Průběh disciplíny shodný s požárním útokem při hře Plamen. Změna byla pouze u terčů. Po zasažení terče a jeho rozsvícení musel ještě soutěžící uhasit hořící cíl. Doba hašení ohně již neměla vliv na výsledný čas. Nejdříve startovali mladší a poté starší žáci. Zhruba kolem půlnoci bylo vyhlášení a předání cen. Obě kategorie ovládli hasiči ze Sloupu. Všechna družstva měla možnost přespat ve stanech. Ráno pro ně byla připravena snídaně.

Touto cestou bychom rádi poděkovali sponzorům této akce:

Hýskovská zmrzlina – Jan Blahovec

Cukrárna mima – Marta Blahovcová

Hasičská vzájemná pojišťovna

Obecní úřad Hýskov

Peugeot Domanský

Poděkování patří i fotbalovému klubu FK Hýskov za propůjčení zázemí.

Výsledková listina:

Starší žáci

Mladší žáci

pořadí

SDH

čas útoku pořadí

SDH

čas útoku

1.

Sloup 18,43

1.

Sloup 21,41

2.

Cholupice 22,66

2.

Hýskov,,A“ 29,70

3.

Hřebeč 28,94

3.

Malé Přílepy,,B“ 35,56

4.

Hýskov,,A“ 29,56

4.

Malé Přílepy,,A“ 37,06

5.

Rynholec 29,73

5.

Hýskov,,B“ 54,80

6.

Tmaň 36,83

7.

Malé Přílepy 38,98

8.

Hýskov,,B“ 1:06,29

 

Na závěr bych rád připojil k tomuto článku pohled našeho sponzora, jak on viděl tuto soutěž.

 

Společnost Domanský se stala partnerem jedinečné   soutěže mladých DOBROVOLNÝCH hasičů, kterou pořádalo SDH Hýskov. Bylo   neuvěřitelné sledovat výkony a zápal těchto dětí. Soutěž byla rozdělena do   dvou věkových kategorií mladších a starších žáků. Nejmladšímu hasiči bylo   pouhých 4,5 roku a věřte, že bojoval jak dospělý hasič. Jsme hrdi na to, že   můžeme podporovat tuto jedinečnou aktivitu dobrovolných hasičů, protože za 10   – 15 let tito mladí hasiči budou ti, kteří, tak jako jejich starší kolegové,   instruktoři a vedoucí, budou právě ti první, které uvidíme při záchranných   operacích při živelných pohromách, první budou u požáru ve svých obcích,   první vám budou pytlovat písek a zachraňovat majetek a životy při povodních,   první budou u blízké havárie vozu, … Prostě první jsou právě tam, kdy   potřebujeme pomoc a kde nám jde o život nebo je ohrožen náš majetek. Važme si   těchto mladých i velkých hrdinů. Soutěž v obou kategoriích ovládl Sbor   dobrovolných hasičů SDH Sloup, ale pro mě byl vítězem každý, kdo se této   soutěže účastnil. V rámci soutěže měli účastnici možnost shlédnout i horkou   novinku automobilky Peugeot nový crossover Peugeot 2008.
                                                                                                                    Václav Štefl