Výroční zpráva Mladých hasičů SDH Hýskov Rackové za rok 2021

 Info, mladí hasiči  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výroční zpráva Mladých hasičů SDH Hýskov Rackové za rok 2021
Led 082022
 

Od roku 2020 zužují zákazy a různá opatření způsobená nákazou COVIDU, zmíním se v této zprávě i o druhé části roku 2020, jelikož v tomto roce se valná hromada SDH Hýskov nekonala.

Byly zrušeny závody v Malých přílepech, Zaječově, Tlustici a také podzimní část Plamenu který měl být u nás.

Jedinou akcí, kterou jsme uspořádali byla zářiová návštěva u jeskyňářů v Javoříčku. Tento víkend se jistě všem zúčastněným vryl hluboko do paměti. Jeskyňáři ze speleozáchranky nás vzali do jeskyně Pod hájovnou, která není otevřena pro veřejnost, používá se pro výcvik záchranných týmů. Překvapila mě odvaha dospěláků a hlavně dětí, které se protahovali úzkými průlezy sotva na šířku ramen, po břiše, na zádech a občas i hlavou dolů, chodbami z velké části osvětlenými jen čelovkami. Odměnou nám byly krásné dómy plné krápníkové výzdoby, kterou jen tak někdo neuvidí.

Prosinec 2020 – Vánoční besídka se konat nemohla, tak jsme aspoň roznesli dárky – celkem 60 sportovních láhví

Leden 2021 – Rackové jdou s dobou (ač neradi)

Většina dětí byla doma a dostávala úkoly přes internet. A tak jsme se připojili k celostátní soutěži: Požární ochrana očima dětí na téma Dopravní nehody na železničních přejezdech.

Únor 2021 – Další úkol pro mladé racky byl tentokrát s moderní technikou

Cílem bylo za 21 dní ujít nebo uběhnout co největší vzdálenost. Vše bylo sledováno aplikací v telefonu.

Březen – duben 2021 – čekání na lepší časy.

Květen 2021 – začínáme trénovat a rovnou po hlavě do okresního kola soutěže Plamen. Počet týmů omezený ale důležité bylo opětovné nastartování.

Červen 2021 – Plamen v Olešné a 2 + 3 + 4 místo!!!

Červenec 2021 – soustředění mladých hasičů v areálu Tesla Horní Bradlo. Tento týden plný her, soutěží a zábavy, na který se všichni celý rok těšíme, jsme si nenechali ujít. Dopoledne jsme pilně trénovali a po obědě jsme si užívali s táborovou hrou. Středa, jako každý rok, patřila celodennímu výletu, tentokrát na zámek Žleby, pak cesta vlakem na oběd a 12 km pěšky zpátky údolím říčky Doubravy k autům a cesta do tábora. Dětem i rodičům každý den svítili oči štěstím, a to je ta nejlepší odměna pro nás vedoucí.

Srpen 2021–o pohár starosty SDH Lhotka – umístění: 2 -1 – 1, družstvo dorostenek vyloupilo puťák.

Září 2021 – medailobraní v Malých Přílepech – 3 x zlatá + 1 x bronz

Říjen 2021 – podzimní kolo hry Plamen – mladší žáci vyhráli štafetu dvojic! O týden později proběhl poslední závod roku a to ZPV v Malých Přílepech.

V tomto měsíci se ale stalo i něco obzvlášť výjimečného, obec v září otevřela úplně nový komplex Mateřské školky s jídelnou a kuchyní pro školu i školku a hlavně krásnou novou tělocvičnou. Dlouho jsem přemýšlel kdy naposledy obec Hýskov vybudovala nějaký objekt pro občany od poklepání na základní kámen a myslím že to byla Hasičská zbrojnice, kterou si vlastně naši dědové postavili sami. A proto děkuji zastupitelům, že našli tu odvahu a dali se do toho. Tělocvična je krásná, a i díky ní se nám po všech zákazech zase schází na trénincích každý týden okolo 40 dětí.

Prosinec 2021 – na Mikuláše jsme pomohli andělům s obecního úřadu, rozvézt dětem nazdobeným hasičským transportérem dárečky a vánoční náladu.

Na začátku vánočních prázdnin nás čekal poslední hasičák roku. Vánoční hasičák proběhl v hasičárně. Rozdávali se dárečky popíjelo se šapmpáňo a zobalo se cukrovíčko.

Na konec bych chtěl poděkovat Petrovi Martinovi a Kátě za vzornou práci, všem kamarádům se sboru za pomoc a našim drahým polovičkám za toleranci a lásku.

Ohni a pošmurné náladě zmar.

Soustředění MH Rackové 2021 v Horním Bradle

 Info, mladí hasiči  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soustředění MH Rackové 2021 v Horním Bradle
Led 142021
 

Ahoj hasičáci

Naše společné soustředění se blíží a proto není na co čekat. Do konce ledna je třeba si zamluvit místo a to zaplacením zálohy 2000,- Kč  odevzdáním přihlášky a to do mých rukou. Doplatek bude hotově při odjezdu. Cena celkem je 3500,- Kč. Nástup na soustředění je 24.7. 2021 v 16 hodin v Horním Bradle, odjezd z Hýskova je v 12.30 ze hřiště.

Předání zálohy a přihlášky domluvím s každým osobně. Zavolejte na tel 608029645.

pokud jste s námi ještě nebyli, neotálejte, míst je jen omezeně, ale ještě volné jsou. a na ty co jezdí pravidelně už se moc těšíme.

 

Ahoj a opožděně každému z Vás Hezký Nový rok přeje

Honza  Martin  Petr  Katka

 

Přihlášky ke stažení zde    DOC – world

 PDF

Startujeme další sezónu

 Info, mladí hasiči  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Startujeme další sezónu
Srp 312020
 

Pro úspěšné zahájení sezóny musíme naplnit několik požadavků. Připravili jsme jednoduchý formulář, který je zapotřebí vyplnit a podepsat a doručit před prvními závody nebo prvním tréninkem. A první společný trénink bude v neděli 6. září 2020 na naši základně na hřišti. Část mladších a starších žáků si pozveme i v pátek 4. září 2020 od 17 hodin na trénink 60 m s překážkami. 

Nejbližší akce:

12.9.  Malé Přílepy PÚ /přípravka,ml,žáci,st žáci/
13.9. Tlustice PÚ/přípravka,ml.žáci,st.žáci/
19.9. Zaječov 60m /ml.žáci,st.žáci/
25.9. – 28.9. – výlet na Moravu na základnu profesionálních jeskyňářů – bližší info na FB a v SMS
4.10 Hýskov plamen braňák /přípravka,ml.žáci,st.žáci
Formulář ke stažení zde: potvrzeni-zdravotní-gdpr-prekazky-2020

Můžete formulář také vyplnit, podepsat, naskenovat a poslat na adresu: hasicirackove@seznam.cz

Soustředění MH Hýskov v Horním Bradle 2020

 Info, mladí hasiči, sdh  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soustředění MH Hýskov v Horním Bradle 2020
Lis 252019
 

Ahoj kamarádi

blíží se konec roku a je třeba vyplnit odevzdat přihlášky a hlavně zaplatit naši společnou velkorodinnou dovolenou v Horním Bradle.

Proto pár informací k drobným změnám.

Na školení vedoucích mládeže jsme byly upozorněni na problém vození dětí v autech. Proto tedy v přihlášce doprava vlastní. Pokud se s někým domluvíte že Vám dítě na tábor poveze, nebo že někomu dítě na tábor povezete Vy, je to pouze Vaše věc a neděje se tak v rámci soustředění. Vím že to možná zní divně, ale je dnes prostě taková doba. děkuji za pochopení.

Další věc je platba. Letos pouze převodem na účet uvedený na přihlášce. Po vyplnění a odevzdání přihlášky Vám dáme Váš variabilní symbol.

Do 20.1.2020 je třeba mít zaplacenou zálohu a to 1600,- Kč na osobu. Doplatek do 30.6.2020 a nebo po domluvě hotově před odjezdem.

A poslední změnou je cena pro nečleny SDH Hýskov a to 3500,- Kč. Pro členy je to 3200,- Kč na osobu.

Přihlášky ke stažení zde    DOC – world

 PDF

Noční útoky mladých hasičů Hýskov 2019

 Info, mladí hasiči, sdh, soutěže  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Noční útoky mladých hasičů Hýskov 2019
Kvě 272019
 

Ahoj

14.6. 2019 proběhne v našem areálu u fotbalového hřiště další ročník noční soutěže Mladých hasičů.

Prosím o potvrzení Vaší účasti. Kolik týmů a kolik Vás bude do rána (aby bylo dost snídaní). SMS 608029645 , jan.blahovec@seznam.cz

Vyplněné přihlášky na email jan.blahovec@seznam.cz , nebo přivézt sebou.

propozice-noční-hýskov-2019

PŘIHLÁŠKA+noční+soutěž 2019

Ahoj Honza Blahovec SDH Hýskov

 

Nová appka pro mladé hasiče

 Info, mladí hasiči, sdh  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová appka pro mladé hasiče
Pro 102018
 

Pro naši mládež a jejich vedoucí je k dispozici nová aplikace, která jistě pomůže k získávání potřebných vědomostí a znalostí. Jedná se o aplikaci „Mladý hasič“ a je zdarma ke stažení na Google Play.

Aplikace je určena jak pro vedoucí – naleznete zde směrnice hry Plamen i dorostu, odznaky odborností a jiné. Děti se zde mohou učit značky, testy pro dorost, odznaky odbornosti, aplikace jim buď ukáže a vysvětlí nebo je formou testu přezkouší.

V nastavení zvolíte okres, kategorii i rozšířené menu, které vám nabídne znění směrnic, rozdělené podle disciplín (hurá, konec hledání papírových směrnic a listování sem tam.

Ke stažení zde: